Rabat 20% na wszystkie plakaty z kodem plakat20 Promocja trwa do 21.04 *Minimalna wartość zamówienia 80zl · Darmowa dostawa od 149zł

Jak przygotować plik graficzny do wydruku naklejek

Spady (2mm) i marginesy bezpieczeństwa (2mm)

 

Spad graficzny to dodatkowy obszar, który jest wymagany wokół projektu naklejki. Aby zapewnić dokładne wycięcie, wymiar projektu powinien być większy od oczekiwanego wymiaru naklejki o 2 mm z każdej strony. Ten dodatkowy naddatek to właśnie spad graficzny. Dzięki niemu minimalizuje się błędy przesunięcia podczas procesu wycinania.

Margines wewnętrzny, znany również jako margines bezpieczeństwa, to obszar wewnątrz projektu, który powinien być wolny od istotnych elementów, takich jak tekst. Zaleca się, aby margines wewnętrzny wynosił około 2 mm. Jest to konieczne, aby uniknąć przycięcia ważnych elementów podczas procesu wycinania naklejek.

 

Pamiętaj o uwzględnieniu spadu graficznego i marginesu wewnętrznego podczas projektowania naklejek, aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas wycinania i zapewnić, że wszystkie ważne elementy będą wyraźnie widoczne na końcowym produkcie.

 

Format pliku do druku:

Preferowany format plików to PDF, ale również przyjmujemy pliki w formatach: ai, eps, jpg, png, tif ( preferujemy grafiki wektorowe).

 

Kolorystyka projektu:

Wszystkie elementy graficzne na projekcie powinny być przygotowane w palecie CMYK. Jeśli na projekcie są elementy, które mają zostać wydrukowane na biało, powinny być umiejscowione na osobnej warstwie w pliku graficznym i ustawione M-100. Jeśli zamawiasz naklejki na foliach metalizowanych ( złota lub srebrna) miejsca, które mają być w kolorze folii zostaw na przezroczysto. 

 

Jakość grafik:

Pliki rastrowe powinny być w rozdzielczości 300 dpi lub pliki wektorowe- grafiki wektorowe są przez nas preferowane. Grafika musi być przygotowana w skali 1:1.

 

Linia cięcia:

Linia cięcia (kształt naklejki) – powinna zostać przygotowana na osobnej warstwie projektu, lub osobnym pliku.

W przypadku standardowych kształtów (okrąg, elipsa, prostokąt, kwadrat) nie ma konieczności tworzenia linii cięcia

 

Tekst:

Tekst zawarty na grafice powinien być zamieniony na krzywe

 

Maska koloru białego:

Aby kolorowy projekt był bardziej czytelny na foliach innych niż biała potrzebny jest biały poddruk. Elementy, które mają zostać wydrukowane na biało muszą być przygotowane w formacie wektorowym i w kolorze M-100. Jeśli naklejka wymaga białego poddruku, a dostarczona grafika nie jest grafiką wektorową musi zostać dołączona maska koloru białego.

 

Postaramy się pomóc jeśli będziecie mieć problem z odpowiednim przygotowaniem pliku do druku.

do góry
{nocache:3714aa9fe0fcb30a6eeef4ddbabef0a1#1}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl